معادل های متفاوتی برای دوربین مداربسته در زبان انگلیسی وجود دارد که انها را در این مطلب به صورت مختصر بررسی می کنیم.
CCTV: معروف ترین این اصطلاحات اصطلاح CCTV است که مخفف Closed circuit television است. این اطلاح در معنای لغوی به معنای سیستم تلویزیونی مداربسته است. سیستم تلویزیونی مداربسته در مقابل سیستم تلویزیونی مدار باز قرار میگیرد. در سیستم مداربسته تصاویر تنها به صورت خصوصی ضبط و دیده می شوند و امکان دیدن عمومی آنها وجود ندارد. در سیستم تلویزیونی مدار باز (مانند شبکه های تلویزیونی) تصاویر به صورت عمومی به نمایش در می آیند. همچنین سیستم های دوربین مداربسته اغلب ثابت می باشند. بنابراین تنها از یک محدوده مشخصی تصویربرداری می کنند.
Surveillance camera: واژه Surveillance به معنای نظارت است و دوربین نظارتی اصطلاح پر کاربرد دیگر برای اشاره به دوربین های مداربسته است.
Security camera: واژه Security به معنای امنیت است و دوربین امنیتی اصطلاحی رایج برای اشاره به دوربین های مداربسته است.

تعریف دیکشنری کمبریج از سیستم مداربسته

a television system in which signals are transmitted from a television camera to the receivers by cables or telephone links forming a closed circuit, as used in security systems, etc...

معادل واژه دوربین مداربسته در زبان آلمانی

überwachungskamera: در زبان آلمانی از واژه überwachungskamera به عنوان معادل دوربین مداربسته استفاده می شود که ترکیبی از دو واژه überwachung (به معنای نظارت) و kamera (به معنای دوربین) است.

معادل واژه دوربین مداربسته در زبان فرانسه

caméra de vidéosurveillance: در زبان فرانسه از اصطلاح caméra de vidéosurveillance به عنوان معادل دوربین مداربسته استفاده می شود که ترکیبی از دو واژه vidéosurveillance (به معنای نظارت ویدئویی) و caméra (به معنای دوربین) است.

معادل واژه دوربین مداربسته به عربی

"کاميرات المراقبة " در زبان عربی معادل دوربین مداربسته است.

معادل واژه دوربین مداربسته به ترکی استانبول

"gizli kamera" در زبان ترکی- استانبولی معادل واژه دوربین مدار بسته است.

معرفی اصطلاح انواع دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته به طور کلی به دو دسته دوربین های تحت شبکه یا IP و دوربین های آنالوگ دسته بندی می شوند.

معادل دوربین مداربسته آنالوگ به انگلیسی

دوربین مداربسته آنالوگ به انگلیسی معادل " analog CCTV " است. دوربین آنالوگ از قدیمی ترین دوربین های مداربسته است که وارد بازار شده اند. دوربین های آنالوگ داده های دریافتی را به صورت آنالوگ به دستگاه ضبط ارسال می کند. آنگاه در دستگاه ضبط، تصاویر تبدیل به فرمت دیجیتال شده و قابل مشاهده می شوند.

معادل دوربین مداربسته تحت شبکه به انگلیسی

دوربین تحت شبکه را به صورت مخفف دوربین IP می گویند. "IP" مخفف کلمه " Internet Protocol Address" است. این اصلاح به معنای آدرس و شناسه ای است که دوربین های مداربسته جهت استفاده از سرویس‌های شبکه داخلی و خارجی از آن استفاده می‌کنند. بنابراین هر دوربین تحت شبکه یک IP مخصوص به خود را دارد.

سیستم حفاظتی به انگلیسی

سیستم حفاظت در انگلیسی به معنی protection system است. این واژه را در بخش دوربین های مداربسته و سیتسم های امنیتی به دفعات می شونید.

مقالات مرتبط


لینک های مفید