فناوری Exir در دوربین مداربسته چیست؟

نحوه انتشار نور IR در دوربین های مداربسته قدیمی به نحوی است که منجر به ایجاد یک الگوی دایره ای شکل از نور بر روی تصویر می شود و روشنایی بیشتر در مرکز تصویر متمرکز است...

فناوری-Exir-در-دوربین-مدار-بسته-چیست؟,,

یکی از جدیدترین فناوری های دید در شب دوربین مداربسته، فناوری Exir است. این تکنولوژی تمامی کمبودها و نواقص نور مادون قرمز را جبران کرده است. بنابراین قدرت دید در شب دوربین مداربسته بسیار افزایش یافته است. با ما همراه باشید تا بیشتر با فناوری اکسیر آشنا شوید.تکنولوژی Exir چیست؟


نحوه انتشار نور IR در دوربین های مداربسته قدیمی به نحوی است که منجر به ایجاد یک الگوی دایره ای شکل از نور بر روی تصویر می شود. بنابراین روشنایی بیشتر در مرکز تصویر متمرکز است و سایر نواحی تاریک دیده می شوند.به این منظور Hikvision، که یکی از بهترین برندهای موجود در بازار جهانی در زمینه تولید دوربین های مداربسته است فناوری EXIR را ابداع نمود. در این سیستم از پیکربندی لنز برای ایجاد الگوی نور مستطیلی و با پراکندگی یکنواخت استفاده شده است. سیستم EXIR در برخی از دوربین های HD و تحت شبکه وجود دارد.
یکی از مهمترین عوامل در فن آوری LED های IR، کیفیت و نحوه انتشار نور است که تعیین کننده قدرت و برد نور منتشر شده برای ایجاد تصاویری با وضوح بالا است. در مقایسه با LED های قدیمی IR، که دارای خروجی نور 750mv هستند اکسیر دارای قدرت خروجی نور 1050mv است.

مزایای فناوری Exir


1. منبع نور بسیار کارآمد با استفاده از LED های پرنور

با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی انتشار نور در فناوری EXIHikvision با افزایش بیش از 30٪ بهره وری روشنایی نسبت به LED های IR قدیمی تر روبرو هستیم. و شاهد هیچگونه هدررفت نور نیستیم.

2. استفاده از LED های پیشرفته با ساختار مستطیلی شکل به منظور داشتن حداکثر بهره وری از نور

به منظور استفاده بهینه از نور مادون قرمز منتشر شده، در دوربین های هایک ویژن با قابلیت EXIR، نور در فرم های مستطیل شکل منتشر می شود. این ویژگی باعث بهبود کیفیت تصویر و افزایش بهره وری از نور موجود و کاهش آلودگی های نوری موجود در محیط می گردد.

3. ایجاد روشنایی یکپارچه در تصویر

در این فناوری نور به صورت یکنواختی توزیع می گردد. بنابراین در این سیستم نقائص و کاستی های معمول سیستم نورپردازی موجود در سیستم های قدیمی تر اعم از تمرکز بیش از حد نور در مرکز و عدم رسیدن نور به گوشه های تصویر وجود ندارد.4. ذخیره انرژی

در شرایط مشابه و با استفاده از جریان 1 آمپر، نرخ سرعت تبدیل فوتوالکتریک در اکسیر 21 در صد نسبت به تکنولوژی قدیمی تر افزایش یافته وبه 40 درصد رسیده است. منظور از انتقال فوتوالکتریک انتشار الکترونها یا دیگر حامل های آزاد در زمانی است که نور بر روی یک ماده می تابد. الکترون هایی که از این طریق منتشر می شوند، می توانند فوتوالکترون نامیده شوند. این امر منجر به افزایش صرفه جویی در مصرف انرژی می گردد.5. توزیع حرارتی یکنواخت

به دلیل وجود مقاومت حرارتی بسیار کمتر در طراحی ساختار و توزیع حرارتی بهتر در فناوری EXIR در دوربین های مداربسته Hikvision مشکل مربوط به داغ شدن LED ها برطرف شده است.

معایب استفاده از نور مادون قرمز IR


  1. نور مادون قرمز IR به دلیل حرارتی که ایجاد می کند به مرور زمان باعث کاهش عملکرد سنسور دوربین می شود.
  2. به دلیل پخش نور زیاد IR، تشخیص فردی که زیاد به دوربین نزدیک است آسان نیست.
  3. برد IR نسبت به Exir کمتر است. برد IR نهایتا 20 تا 30 متر است.
  4. نور مادون قرمز بیشتر بر اجسام بزرگ و فلزی تمرکز دارند. این امر باعث می شود اطراف آن جسم تاریک تر به نظر بیاید.
  5. یک مشکل دیگر IR عدم عبور نور مادون قرمز از شیشه های ضخیم است.


مطالب مرتبط:

691-avatar-min,,

tticctv.com

با بیش از ده سال سابقه فعالیت در زمینه سیستم های امنیتی و حفاظتی آماده ارائه خدمات ویژه به شما دوستان عزیز هستیم. برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید:
021-88500020

نظرات (0)
 
نظر خود را ثبت کنید